Hakkımızda


Her Eve Bir Pati Derneği olarak, 12 Şubat 2019'da Bursa Başköy'de kurmuş olduğumuz Pati Bahçesi'nde terkedilmiş, sokaklarda ve ormanlarda yalnızlığa ve çaresizliğe atılmış canlarımızı yeni yuvalarına kavuşana dek misafir ediyoruz.

Bir çok gönüllünün desteği ile oluşturulan bu bahçede kafes sistemi yerine dostlarımızın daha özgürce hareket edebileceği bölümler oluşturulmuştur. Aynı zamanda zayıf ve tedavi gören canların ayrı tutulabileceği bölümlerde yapılmıştır. Bahçemize gelen bir can öncelikle çalışmış olduğumuz veteriner hekimler tarafından sağlık kontrolünden geçirilerek eğer bir hastalığı ya da travmatik bir durumu var ise tedavi süreci başlatılmaktadır. Aşılama işlemleri yine veteriner hekimler tarafından uygulandıktan sonra bahçede diğer dostlarının yanına alınmaktadır.

Dernek olarak en çok önem verdiğimiz konulardan biri kısırlaştırma uygulamasıdır. Bahçemize gelen her can yine veteriner hekimler tarafından klinikte kısırlaştırma operasyonu geçirip, uygun bir şekilde dostlarımızın arasına katılmaktadır.

Amacımız terkedilmiş bu canları himayemizde tutup, ömür boyu onları misafir etmek yerine uygun şartlardaki bireylere yuvalandırmaktır. Yuvalandırma yapılırken resmi formlar doldurularak ve kayıt altına alarak yuvalandırma yapılmaktadır.

Dostlarımızın gittikleri yuvalarındaki mutlulukları dernek gönüllüsü arkadaşlarımız tarafından takip edilmekte ve yine derneğimize ait olan başka bir sosyal medya grup sayfasında kamuoyu ile paylaşılmaktadır.

Dernek olarak kurduğumuz bu bahçe bir barınak değildir. Gönüllülük esasına bağlı olarak bir çok hayvansever ve yardımseverin destekleri ile oluşturulmuş bir bahçedir.

Bu mücadeleye başladığımız ilk günden bu yana her geçen gün daha iyi ve sağlıklı şartlar oluşturmak için gönül birliği ile çalışmaktayız. Eksiklikler zamanla ve gelen destekler ile her geçen gün gideriliyor.

Yapılan yardımlar ve destekler resmi olarak kayıt altına alınıp, bahçe ve bahçedeki canların bakım ve beslenmeleri için yapılan harcamalarda yine resmi olarak kayıt altına alınmaktadır. İlk adımdan son sürece kadar gönüllülerimiz, veteriner hizmetlerimiz, avukatımız ve muhasebecimizle çok titiz bir çalışma sürdürülmektedir.

Bu yolculukta bizlere destek olan tüm dostlarımıza teşekkürlerimizi bir kez daha sunarız. Saygılarımızla,

HER EVE BİR PATİ TERKEDİLMİŞ HAYVANLARIN BARINDIRILMASI TEDAVİSİ YUVALANDIRILMASI DERNEĞİ YÖNETİM KURULU